• Barbie

Barbie

Barbie – більше, ніж лялька, вона – ікона поп-культури

Історія Барбі почалася 1959 року в США. Рут Хендлер, творець ляльки, помітила, що у її сина іграшки більш різноманітні, а ніж у його сестри. З ними він може уявити себе астронавтом, лікарем, пожежником та захопливо грати годинами, вигадуючи нові й нові сюжети. У доньки колекція іграшок була дуже обмеженою. Ця несправедливість надихнула Рут на створення ляльки Barbie, яка показала б дівчаткам, що вони теж мають вибір бути, ким завгодно та приміряти на себе ці ролі.

9 березня 1959 року світ вперше побачив Барбі. Лялька дебютувала на ярмарку іграшок у Нью-Йорку. Спочатку покупці були настроєні скептично. Але лялька завоювала серця дітей. Першу Barbie продали лише за 3 долари. Вона була одягнена у чорно-білий купальник у смужку, на голові був фірмовий хвостик.

Лялька Барбі була названа на честь дочки її творця – Барбари. Мало хто знає, але повне ім'я Барбі – Барбара Міллісент Робертс.

Сьогодні Barbie – найпопулярніша лялька у світі. Її можна купити у 150 країнах. Щохвилини продається понад 100 ляльок. Оце успіх! Чи не правда?

Символ незалежності та успіху

Перш ніж жінкам дозволили відкривати особисті банківські рахунки, лялька Барбі вже придбала свій перший будинок. Це сталося у 1962 році. Barbie стала втіленням жінок по-новому. Вона стала символом незалежності, розширення прав та можливостей.

Лялька Barbie приміряла на себе сотні цікавих професій та надихнула багатьох дівчаток. У 1965 році, за 4 роки до того, як Ніл Армстронг ступив на поверхню Місяця, з'явилася лялька Барбі Астронавт, одягнена у скафандр та шолом. Вона також була лікарем, ветеринаром, журналістом, пожежником, рок-зіркою та навіть кандидатом у президенти.

Велика сім'я Барбі

Лялька Барбі зустріла свою долю у 1961 році. Публіці було представлено її хлопця – Кена Карсона. Рут назвала його на честь сина.

Крім стильного бойфренда Барбі має велику кількість родичів. У ляльки 7 рідних братів і сестер: Скіппер, Стейсі, Челсі, Кріссі, Келлі, Тутті та Тодд. Також є 2 двоюрідні сестри: Джессі та Френсі.

Барбі любить тварин. І її першим вихованцем була зовсім не типова кішечка або собачка, а кінь на прізвисько Танцюрист (Dancer).

Міні-копія знаменитостей

У 1967 році світ побачив незвичайну ляльку Барбі – копію легендарної британської моделі Твіггі. Оригінальна іграшка вирізнялася деталізацією. У неї був культовий макіяж Twiggy, вона була одягнена в жовту, зелену та синю міні-сукню у вертикальну смужку та жовті чоботи. Ця лялька стала першою в довгій низці знаменитостей.

Натхнення для дизайнерів та художників

У 1985 році лялька Барбі розпочала роботу з відомими модельєрами. Перше знакове співробітництво було з Оскаром Де Ла Рента. Дизайнер створив спеціальну колекцію одягу для ляльок Barbie. Це стало початком багатьох модних колаборацій, остання з яких була з Balmain.

Лялька Барбі неодноразово була музою знаменитих художників, серед яких епатажний Енді Ворхол.

Різноманітний погляд на красу

На підтримку рівних прав у 1980 році було випущені ляльки Барбі різних національностей. Колекцію поповнили латиноамериканська та темношкіра ляльки. Зараз світ побачив вже понад 50 народностей. Зовнішність ляльки Барбі постійно змінювалася. Тільки її зріст залишався незмінним – 11,5 дюймів (30 см).

Часто випуск нових ляльок зазнавав критики. Велику увагу звертали на зовнішність іграшки. Батьки боялися, що дівчата сприйматимуть ляльку, як зразок жіночої краси та будуть прагнути відвідати її нереалістичним параметрам фігури. Тому у 1997 році фігура трохи змінилася, а з 2016 роком з'явилася можливість купити ляльку Барбі з пишними формами, з високим або низьким зростом. Ця подія потрапила навіть на обкладинку журналу Time.

У 2019-2020 році бренд здивував оточуючих та представив незвичайну колекцію, де є лялька на інвалідному візку, з протезом, без волосся та навіть з рідкісною хворобою вітіліго. Саме так бренд намагається відійти від стереотипів, нав'язаних певними стандартами краси, та показати дівчатам, що кожна людина прекрасна, незважаючи ні на що!

Сьогодні Барбі продаються 5 типів статури, 22 відтінків шкіри, з 80 різними зачісками, 94 відтінки волосся та 13 кольорами очей. Крім великої колекції ляльок, існує безліч транспорту, будинків, модного одягу та аксесуарів. Бренд не стоїть на місці, він іде в ногу з часом та постійно випускає цікаві ігрові набори.

В інтернет-магазині kidis.ua можна купити ляльку Barbie зі швидкою доставкою по Києву та інших містах України.

Читати повністю